وقتی که واژه‌ی ارتینگ را می‌شنویم ناخودآگاه تصاویر راد (میله ارت) یا سیم مسی و ... در ذهن ما تداعی می‌شود. اما فارغ از اهمیت بحث ارتینگ در تاسیسات الکتریکی، در این مقاله می‌خواهیم در مورد ارت کردن بدن انسان صحبت کنیم! در پایان خواهید دید که بحث ارتینگ بدن انسان نیز فوق‌العاده با اهمیت است.

در دهه ۱۹۵۰میلادی، ما میدان الکترومغناطیسی را در اطراف زمین کشف کردیم، که فرکانس رزونانس (تشدید) شومان نامیده می‌شود. در واقع تئوری رزونانس شومان بیان می‌کند که میدان مغناطیسی کره زمین در فرکانس یکنواخت ۷.۸۳ سیکل بر ثانیه ارتعاش می‌کند. در بین زمین و لایه یونوسفر یک سری از فرکانس‌های تشدید الکترومغناطیسی بسیار پایین (ELF) وجود دارد که همه موجودات زنده را از بدو پیدایش حیات تا زمان حال به زمین متصل کرده است. 

اما مشکل اینجاست: زندگی مدرن، ما را از حالت طبیعی الکتریکی (منظور کارکرد سیستم عصبی است) خارج می‌کند و مانع این می‌شود که بدنمان عملکرد بهینه‌ای داشته باشد.

ارتباط فیزیکی ما با زمین جهت داشتن زندگی سالم، انکارناپذیر است

مشکل ۱: اگر ما تغییرات اساسی در سبک زندگی خود در طول قرن گذشته را در نظر بگیریم، چیزی که به نظر می‌رسد نادیده گرفتن ارتباط الکتریکی ما با زمین است (منظور پا برهنه بودن به صورت منظم و مداوم بر روی زمین). در هر نقطه‌ای از تاریخ، تا زمان پیدایش امواج الکترومغناطیسی ساخته شده توسط انسان، تمام موجودات زنده از نظر الکتریکی به زمین متصل شده بودند. این روزها، ما بیشترین زمان خود را در خانه، در ماشین‌ و ... می‌گذرانیم و حتی زمانی که درحال راه رفتن هستیم، کفش‌های عایق‌دار می‌پوشیم که مانع اتصال بدنمان به زمین می‌شود.

منابع تولید امواج الکترومغناطیسی مخرب بر بدن انسان

مشکل ۲: با محروم بودن از فرکانس‌های هارمونیک زمین، ما به‌طور مداوم با امواج الکترومغناطیسی که فرکانس‌های غیر طبیعی (nnEMF) نام دارند بمباران می‌شویم. فرکانس‌های غیر طبیعی امواج الکترومغناطیسی از دستگاه‌های الکتریکی مثل تلفن‌های همراه، امواج مایکروویو، وای‌فای، خطوط انتقال و حتی لامپ‌های نور ساطع می‌شود. تابش این نوع امواج الکترومغناطیسی بسیار مخرب بوده و به بیولوژی ما انسان‌ها آسیب می‌رساند.

احاطه شدن توسط فرکانس‌های غیر طبیعی امواج الکترومغناطیسی که ساخته دست بشر است (با قرار گرفتن در محیط‌هایی که وسایل الکترونیکی و دیجیتالی حضور دارد) و همچنین ارتباط نداشتن با امواج الکترومغناطیسی فرکانس پایین طبیعی (فرکانس رزونانس شومان)، توانایی درونی ما انسان‌ها در تشخیص ساعت (ریتم شبانه‌روزی، چرخه خواب و بیداری) مختل می‌کند. همچنین امواج فرکانس پایین رزونانس شومان، واکنش‌های بیوشیمیایی (در مقیاس نانو) را که برای سلامت انسان حیاتی است، تعدیل می‌کند.

هنگامی که ما به سلامت جهان در حال توسعه فعلی اشاره می‌کنیم، وجود التهاب در بدن مشکل اصلی بشر امروزیست.

التهاب موجود در بدن قبل (تصویر چپ) و بعد (تصویر راست) از ارتباط فیزیکی با زمین

از زمان پیدایش زندگی در زمین، فرکانس رزونانس شومان (Schumann) با بیولوژی ما انسان‌ها عجین شده است. مغز از این فرکانس تشدید طبیعی به همراه روز و شب برای تشخیص زمان استفاده می‌کند.

 زمان کنترل کننده اصلی کل زندگی است، و هنگامی که توانایی تشخیص زمان را از دست داده باشیم، هزاران واکنش بیوشیمیایی از دست رفته و در نتیجه منجر به التهاب می‌شود. التهاب اغلب به عنوان "ریشه تمام بیماری‌های مدرن" نامیده می‌شود (خوشبختانه با قرار گرفتن در معرض زمین، التهاب بدن انسان به شدت کاهش می‌یابد).

فرکانس زمین یا فرکانس رزونانس شومان، دارای فرکانسی برابر با ۷.۸۳ هرتز است، که هماهنگ با فرکانس امواج مغزی مربوط به مدیتیشن، آرامش درونی، خلاقیت، تمرکز و بهبودی است. مطالعات نشان می‌‌دهد که جدایی از نور طبیعی و فرکانس طبیعی زمین، ریتم شبانه‌روزی ما را مختل می‌کند و در اختلالات عاطفی مثل افسردگی و اختلال دو قطبی، نقش مهمی را ایفا می‌کند. به همین دلیل است که با بودن در طبیعت احساس طراوت می‌کنیم که با این‌کار، ما در واقع دکمه ریست بیولوژی خود را می‌فشاریم و خود را با ریتم طبیعی زمین هماهنگ می‌کنیم، همان‌طور که طبیعت آن‌را در نظر گرفته است.

کفش‌های عایق مانع ارتباط با زمین می‌شود

پابرهنه راه رفتن، بدنمان را با ریتم هارمونی فرکانس رزونانس شومان هماهنگ می‌کند.

هنگامی که پابرهنه در ساحل راه می‌رویم، در اقیانوس شنا می‌کنیم، یا از کفش‌های مخصوص که برای داشتن ارتباط با زمین ساخته شده‌اند، استفاده می‌کنیم، پتانسیل الکتریکی یکسانی را با زمین به اشتراک می‌گذاریم و به همین دلیل ما خود را در ریتم هارمونی فرکانس رزونانس شومان غوطه‌ور می‌کنیم. این تجربیات سلامتی و آرامش را به ارمغان می‌آورند و باید با به‌کارگیری این نوع روش‌ها، ارتباط خود با زمین را حفظ کنیم.

برق‌یار مشاور شما در موضوع ارتینگ

حرف‌های متخصصان در این مورد

برای اطلاعات بیشتر در مورد این که چگونه ارتباط با زمین می‌تواند به عادی کردن چرخه عمر ما کمک کند و از اثرات مضر فرکانس‌های بالای امواج الکترومغناطیسی جلوگیری کند، می‌توان از حرف‌های متخصصان مختلف بهره گرفت:

  • جک کروز: جراح مغز و اعصاب، مربی سلامت و بیوهکر (جنبش اجتماعی بیوتکنولوژیکی که در آن افراد و سازمان‌های کوچک، زیست شناسی را با استفاده از همان روش‌های موسسات تحقیقاتی سنتی مطالعه می‌کنند) فیزیک کوانتوم؛ نویسنده کتاب EMF ۱: ساعت رولکس شما کار می‌کند؟ برای توضیح مفصل داشتن ارتباط با زمین و چگونگی تاثیر آن بر بیولوژی ما انسان‌ها.
  • دیو آسپری: کارآفرین و یک متخصص بیوهکینگ؛ مقاله این شخص به اسم چگونه بی‌خوابی را کنترل کنیم و به خواب عمیق فرو رویم را مطالعه کنید.
  • رابرت او. بکر: پیشگام در زمینه خودبیوالکتریک؛ این کتاب او را مطالعه کنید: بدن الکتریکی: الکترومغناطیس و بنیاد زندگی


کفش‌های مخصوص برای متصل شدن با زمین

این کفش‌ دارای دو دوخت موازی از جنس استاینلس استیل (فولاد زنگ نزن) در طول کل بند است و با یک اتصال مسی به زیر صندل محکم شده است تا ارتباط بدن با زمین را برقرار کند. با تماس پا با بند استاینلس استیل، امکان عبور و مرور الکترون بین پوست و زمین از طریق اتصال مسی که در کف صندل فراهم شده است، وجود دارد.منابع:

 /https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3897901

 /https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4378297

 /https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4256086

 /https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3179573