خدمات

مشاوره، طراحی، نظارت، تامین و اجرای

تاسیسات برقی، هوشمندسازی، ارتینگ، حفاظت از صاعقه، کنترل و اتوماسیون صنعتی

 

ایده‌ی تشکیل شرکت فنی مهندسی برق‌یار نیروی ماد در سال 1393 با حضور جمعی از مهندسین برق شکل گرفت، و با هدف رفع نیاز روز افزون صنایع کشور در زمینه تاسیسات برقی شروع به فعالیت نمود. 

برای نیل به اهداف و ایده‌های مد نظر، مجموعه برق‌یار سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای به روز دنیا را در حوزه‌ی تاسیسات برقی تهیه نموده و به طور مستمر اقدام به آموزش کلیه پرسنل کرده است ‌و همچنین ایده‌های نو صنعت برق را پایش و در صنایع پیاده می‌نماید.    

مجموعه برق‌یار در حوزه‌های سیستم‌های برق، هوشمندسازی، ارتینگ، حفاظت از صاعقه، کنترل و ابزار دقیق به صورت مشاوره، طراحی، نظارت، تامین و اجرا فعالیت می‌کند. مجموعه برق‌یار در ارائه خدمات به مشتریان صداقت، مسئولیت‌پذیری و پشتیبانی کامل را سرلوحه کارهای خود قرار داده است و با تکیه بر دانش متخصصین خود و همچنین بهره‌گیری از امکانات کامل و با استفاده از معتبرترین استانداردها، خدمات خود را با رعایت اصول فنی و مهندسی، در مقرون به صرفه‌ترین حالت ارائه می‌دهد.

اتوماسيون صنعتی

امروزه نیاز صنایع به تولید انبوه محصولات بیشتر شده که این امر باعث افزایش سرمایه‌گذاری اولیه گردیده، و به همین دلیل اتوماسیون صنعتی شکل گرفته است. اتوماسیون صنعتی یعنی خودکار بودن دستگاه‌های خط تولید یک کارخانه با استفاده از تکنولوژی.

شرکت برق‌یار در زمینه طراحی و اجرای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی فعالیت می‌نماید که در زیر نمونه‌هایی از خدمات قابل ارائه توسط این مجموعه را مشاهده می‌فرمایید:

  • طراحی، نظارت و اجرای انواع سیستم‌های اتوماسیون صنعتی از جمله: PLC ،DCS ،ESD ،F&G ،SCADA 
  • طراحی، نظارت و اجرای سیستم‌های مانیتورینگ از جمله: HMI و Data logging
  • طراحی، نظارت و اجرای انواع شبکه‌های صنعتی از جمله: ProfiBus ،ModBus ،Ethernet، Profinet ،FieldBus    
  • ارائه راهکار جهت کنترل خطوط تولید و مدیریت مصرف انرژی
  • ساخت و مونتاژ تابلوهای کنترلی

طراحی، نظارت و اجرای انواع سیستم‌های ابزار دقیق از جمله:

                        •  سیستم‌های تانک گیجینگ 

                        •  سیستم‌های فلومترینگ

                        •  سیستم‌های توزین و ...

پروگرام کردن PLC - پلنت صنعتی

هوشمندسازی ساختمان

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که سیستم سرمایش و گرمایش، امنیت، تهویه، پرده‌ها، روشنایی و ...، به طور اتوماتیک و هوشمند تحت کنترل شما و سیستم هوشمند هستند. در صورت وقوع هرگونه هشدار، خطر سرقت، احتمال وقوع آتش‌سوزی، نشت آب و ... خانه هوشمند سریعا هشدارها و اقدامات لازم را انجام می‌دهد. همچنین خانه هوشمند در شرایط مختلف سناریوها و عملکردهای اتوماتیک را انجام می‌دهد.

برنامه نصب شده بر روی گوشی جهت مدیریت ساختمان هوشمند - ویلای مسکونی

در این بخش شرکت برق‌یار از پروتکل KNX جهت طراحی و اجرای سیستم‌های هوشمند ساختمان استفاده می‌نماید. لازم بذکر است تمامی محصولات مورد استفاده در این حوزه از تولیدات شرکت‌های معتبر اروپایی می‌باشد. در ضمن متخصصین این شرکت در این حوزه دارای مدرک بین المللی ADVANCE از انجمن جهانی KNX می‌باشند.

سیستم ارتینگ

سیستم ارتینگ، یک مجموعه به هم پیوسته از هادی‌های فلزی است که در زیر و روی سطح زمین قرار داده می‌شود. دو هدف کلی از اجرای سیستم ارتینگ، ایمنی افراد در برابر برق‌گرفتگی و تامین سلامت تاسیسات و تجهیزات برقی است. شرکت برق‌یار پس از اندازه‌گیری مقاومت ویژه و آنالیز خاک محل اجرا، با استفاده از نرم‌افزار حرفه‌ای CDEGS طراحی مربوطه را انجام داده و دفترچه محاسباتی و تجهیزات مورد نیاز را تهیه و سپس بر اساس آن سیستم ارتینگ را اجرا می‌نماید.

اجرای الکترود زمین فونداسیون - ساختمان تجاری مسکونی

این مجموعه دارای قوی‌ترین دستگاه‌های اندازه‌گیری در سطح دنیا (کمپانی Chauvin Arnoux) بوده که توانایی اندازه‌گیری مقدار مقاومت الکترود زمین در هر شرایط و با هر کاربری را دارد.

اندازه‌گیری مقاومت ویژه خاک جهت طراحی الکترود زمین - پلنت صنعتی

سیستم حفاظت از صاعقه

صاعقه‌گیر فقط به تجهیزات خارجی که در بیرون ساختمان نصب می‌شوند اطلاق نمی‌گردد، بلکه به مجموعه‌ای از حفاظت‌ها گفته می‌شود که هم در مقابل برخورد مستقیم صاعقه، از ساختمان محافظت کند و هم از افراد و تجهیزات در مقابل اثرات ثانویه آن محافظت به عمل آورد. در مورد لزوم و یا عدم لزوم نصب تجهیزات حفاظت از صاعقه باید برآورد ریسک مکان مورد نظر را طبق استاندارد IEC 62305-2 انجام داد.

نصب SPD جهت حفاظت در مقابل اثرات ثانویه صاعقه - سایت مخابراتی

مجموعه برق‌یار با بهره‌گیری از متخصصین توانمند خود و  با استفاده از نرم‌افزار‌های حرفه‌ای دنیا  (CDEGS و  DEHNsupport Toolbox) نسبت به طراحی و اجرای سیستم صاعقه‌گیر پسیو بر اساس استاندارد بین‌المللی  IEC 62305 اقدام می‌نماید.

اجرای صاعقه‌گیر پسیو - برج مسکونی

تاسیسات برقی

تاسیسات برقی قلب تپنده یک مجموعه صنعتی و ساختمانی می‌باشد، لذا باید با دقت و بر اساس اصول مهندسی طراحی و اجرا گردد. شرکت برق‌یار در زمینه تاسیسات برقی در کلیه مراحل طراحی، مشاوره، اجرا و نظارت فعالیت می‌نماید.

طراحی تاسیسات برقی توسط مهندسین توانمند این مجموعه و با توجه به نوع کاربری ساختمان به و‌سیله نرم‌افزار‌های etaps ،AuTOCAD ،DIALUX  و ... انجام می‌گیرد. همچنین نظارت، مشاوره و اجرای تاسیسات برقی بر اساس استانداردهای بین‌المللی و مقررات ملی ساختمان (مبحث 13 و نشریات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی) انجام می‌شود.

اجرای تاسیسات برقی - پلنت صنعتی

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق به مجموعه‌ای از تجهیزات گفته می‌شود که وظیفه آشکارسازی حریق و هشدار دادن از طریق آژیرها و فلاشرها را برعهده دارد. با توجه به اهمیت حفظ جان افراد و اموال، این شرکت با  حساسیت‌های ویژ‌ه‌ای الزامات استانداردهای BS و NFPA را پیاده سازی نموده، و نهایتا تمامی پروژه‌ها را به تاییدیه آتش‌نشانی می‌رساند.


تست و تحویل

بر اساس استاندارد بین‌المللی IEC 60364 و مقررات ملی ساختمان (مبحث 13)، کلیه تاسیسات برقی باید قبل از شروع بهره‌برداری و یا پس از هر تغییر عمده، مورد کنترل و آزمایش قرار گیرند. هدف از انجام تست و تحویل تاسیسات برقی، اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات حفاظتی، بر‌طرف نمودن خطا‌های طراحی و اجرا، بررسی کیفیت تجهیزات به کار رفته و به طور کلی اطمینان از صحت کار‌های انجام شده می‌باشد.

تست امپدانس حلقه اتصال کوتاه - ویلای مسکونی

نتیجه نهایی این آزمایش‌ها و کنترل‌ها، حفاظت از جان پرسنل و ساکنین ساختمان یا مرکز صنعتی و جلوگیری از وقع آتش‌سوزی و انفجار ناشی از خطا‌های تاسیسات برقی به منظور حفظ اموال می‌باشد.

تست عایقی کابل تغذیه اصلی - پلنت صنعتی

کیفیت توان الکتریکی

امروزه کیفیت توان الکتریکی تولیدی به مراتب نسبت به چند دهه قبل بهتر و مناسب‌تر شده است اما همچنان تقاضا برای بهبود وضعیت فعلی نیز وجود دارد. یکی از دلایل نیاز به تولید توان با کیفیت بالا، سیستم‌های کنترلی، میکروپروسسورها، کامپیوترها، وسایل الکترونیکی، سیستم‌های تغذیه و کنترل الکتروموتورها، کوره‌های القایی و حتی لامپ‌های کم مصرف هستند.

آنالیز کیفیت توان جهت نصب بانک خازنی و بررسی مقدار توان مصرفی - پلنت صنعتی

از طرفی همین ادوات مشکل عمده شبکه نیز هستند چرا که بیشترین هارمونیک را وارد شبکه می‌کنند و از THD (ضریب کیفیت سنجی هارمونیکی) بالایی برخوردار می‌باشند. اگر در کنار مسائل بالا پدیده‌های سنتی اغتشاش نظیر صاعقه، کلید‌زنی، قطع و وصل بانک‌های خازنی و … را نیز قرار دهیم، وضعیت به شکل بدی سخت‌تر خواهد شد. شرکت برق‌یار با بهره‌گیری از بهترین امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، در این زمینه بهترین مشاوره را ارائه داده و به شما کمک می‌کند تا از خطرات منجر به عدم رعایت کیفیت توان الکتریکی (آتش‌سوزی و سوختن وسایل) در امان بمانید و همچنین کمترین بهای ممکن برق مصرفی را بپردازید.

تامین تجهیزات

در زمینه تامین تجهیزات اندازه‌گیری مجموعه برق‌یار محصولات گروه Chauvin Arnoux را ارائه می‌دهد. گروه Chauvin Arnoux فرانسه در زمینه ساخت، تهیه و تولید تجهیزات تست، اندازه‌گیری، ابزاردقیق و آزمایشگاهی در سطح فشار ضعیف (Low Voltage) در بازه گسترده‌ای از کاربری‌های تاسیساتی (مسکونی، تجاری و صنعتی) به عنوان یک رهبر فعالیت می‌کند. گروه Chauvin Arnoux شامل سه برند Chauvin Arnoux – Metrix – Multimetrix می‌باشد، که مجموعه برق‌یار نمایندگی فروش و خدمات آن را بر‌عهده دارد. بر اساس خط مشی کیفیت، گروه CHAUVIN ARNOUX محصولات خود را منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی، به ویژه از نظر ایمنی، اندازه‌شناسی و حفاظت از محیط زیست، به مشتریان ارائه می‌نماید که این رویکرد توسط مراجع استاندارد ISO 9001 و ISO 14001 کنترل می‌شود.

همچنین شرکت برق‌یار تامین و توزیع تجهیزات حوزه‌ی ارتینگ، حفاظت از صاعقه و تجهیزات حفاظتی تابلوهای برقی را برعهده دارد، اکثر این اقلام به سفارش اختصاصی شرکت برق‌یار و با کیفیت بالا تولید می‌گردند.


مشاوره با برق‌یار