خدمات

معرفی خدمات قابل ارائه توسط شرکت برق یار

 

 شرکت فنی مهندسی برق یار نیروی ماد به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا در حوزه‌های تخصصی برق یار، استانداردترین و در عین حال مقرون به صرفه‌ترین راه را برای پروژه‌های خود اجرا کنند. برق یار در حوزه‌های زیر فعالیت می‌نماید، در صورت تمایل به مشاوره کافیست بر روی لینک پایین متن کلیک نموده و فرم مورد نظر را تکمیل کرده و برای ما بفرستید.

1) هوشمند سازی ساختمان:

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که کلیه زیرسیستم های کنترلی آن در چارچوب منطقی از پیش تعریف شده و مناسب با وضعیت کاربری ساختمان، طراحی و پیاده سازی گردیده است. در این حوزه شرکت برق یار از پروتکل KNX جهت طراحی واجرای سیستم های هوشمند ساختمان استفاده می نماید. لازم بذکر است تمامی محصولات استفاده شده در این حوزه از محصولات بروز اروپایی می باشد. در ضمن متخصصین این شرکت در این حوزه دارای مدرک بین المللی ADVANCE از انجمن جهانی KNX می باشند.

2) سیستم ارتینگ:

این شرکت با استفاده از نیروهای با تجربه و براساس استانداردهای بین المللی پس از اندازه گیری مقاومت ویژه خاک و مطالعات خاک پروژه و با توجه به کاربری سیستم الکترود زمین، نوع اجرای الکترود زمین و مقدار تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای  سیستم ارتینگ و نقشه اتصالات و دفترچه محاسباتی را به کارفرما ارائه کرده که این روش باعث پایین آوردن خطا در اجراء و محاسبه دقیق تجهیزات مصرفی می گردد . لازم به ذکر است تمامی طراحی های صورت گرفته بوسیله نرم افزار حرفه ای CDEGS انجام خواهد شد.

در ضمن شرکت دارای قوی ترین دستگاههای اندازه گیری در سطح دنیا (Chauvin Arnoux) می باشد که توانایی اندازه گیری مقدار مقاومت الکترود زمین در هر شرایط و هر کاربری ای را دارد.

3) سیستم حفاظت از صاعقه:

صاعقه‌گیر فقط به تجهیزات خارجی که در بیرون ساختمان نصب می شوند اطلاق نمی گردد، بلکه به مجموعه ای از حفاظت ها اطلاق می‌گردد که هم در مقابل برخورد مستقیم از ساختمان محافظت کند و هم از افراد و تجهیزات در مقابل اثرات ثانویه آن محافظت به عمل آورد. در مورد لزوم و یا عدم لزوم نصب تجهیزات حفاظت از صاعقه باید برآورد ریسک مکان مورد نظر را طبق استاندارد IEC 62305-2 انجام داد.

شرکت برق یار نیروی ماد با بهره مند بودن از متخصصین دارای مدرک بین المللی طراحی حفاظت از صاعقه، جهت محاسبات صاعقه گیر از نرم افزارهای بروز و حرفه ای دنیا (CDEGS و  DEHNsupport Toolbox) استفاده می کند و سیستم صاعقه گیر پسیو را  بر اساس استاندارد IEC 62305 طراحی و اجرا می نماید.

4) سیستم اعلام حریق:

یکی دیگر از حوزه‌های کاری شرکت فنی مهندسی برق یار نیروی ماد سیستم‌های کشف و اعلام حریق می‌باشد. با توجه به اهمیت حفظ جان افراد و اموال، در این بخش شرکت با حساسیت‌های ویژ‌ه‌ای الزامات استانداردهای BS و NFPA را اجرا می‌کند، و نهایتا تمامی پروژه‌ها به تاییدیه آتش‌نشانی می‌رسد. همچنین شرکت برق یار در زمینه عیب‌یابی و تست و تحویل سیستم‌های اعلام حریق نیز فعالیت می‌نماید.

5) تامین کننده تجهیزات اندازه گیری صنعتی و غیر صنعتی:

این شرکت در این بخش نمایندگی گروه Chauvin Arnoux فرانسه شامل سه برند Chauvin Arnoux – Metrix – Multimetrix را در اختیار دارد. با اینکه مبنای تاریخی کمپانی CHAUVIN-ARNOUX در فرانسه می باشد، در حال حاضر بخش فروش این شرکت در سراسر جهان از طریق شرکتهای تابعه در ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، چین، بریتانیا، سوئد، آلمان، اتریش، اسپانیا، لبنان، سوئیس یا در کشورهای دیگر، از طریق صادرات توسط یک شبکه گسترده ای از توزیع کنندگان تخصصی حمایت می شوند.

سیاست صنعتی گروه CHAUVIN-ARNOUX تولید در سه کارخانه در فرانسه برای ساخت و فراهم آوردن محصولات برندهایCHAUVIN-ARNOUX  و METRIX و MULTIMETRIX می باشد و همچنین مالک کارخانه ای در ایالات متحده و دیگری در چین برای ساخت و تامین مارکت محلی این دو کشور نیز می باشد.

مطابق با خط مشی کیفیت، گروه CHAUVIN ARNOUX  محصولات خود را مطابق با هر دو استانداردهای ملی و بین المللی، به ویژه از نظر ایمنی، اندازه شناسی و حفاظت از محیط زیست، به مشتریان ارائه می نماید و  این رویکرد توسط مراجع استاندارد ISO 9001  و ISO 14001 مدیریت می گردد.

شایان ذکر است گروه Chauvin Arnoux  به عنوان یکی از برندهای تایید شده در لیست مشترک نفت  نیز به ثبت رسیده است.

6) آموزش:

شرکت برق یار در این قسمت نیز با همکاری استادان بنام کشوری در حوزه های تخصصی برق حاضر به برگزاری سمینارهای آموزشی با کیفیت همراه با کارگاه عملی و نمایشگاه کتب تخصصی برق می باشد. 

7) تاسیسات الکتریکی:

تاسیسات الکتریکی ساختمان شامل بخش ‌های طراحی، مشاوره، اجرا و نظارت بر اجرا می‌باشد که هرکدام از این بخش ها خود شامل زیر مجموعه های مختلفی هستند که اصلی ترین بخش تاسیسات الکتریکی یک ساختمان (کارخانه) را تشکیل می دهند، شرکت برق یار با تجربه ده ها پروژه ساختمانی در تمامی‌ امور توانایی ارائه خدمات را دارد. همکاری با پروژه های مسکونی و اداری‌-تجاری و صنعتی در بحث‌های نظارت، اجرا، طراحی و حتی مشاور‌ه ای نمایانگر تجربه بالای تیم برق این شرکت می‌باشد. از دیگر توانایی ‌های مهندسین این شرکت می‌توان به استفاده از بروز‌ترین نرم افزار‌های طراحیِ روشنایی و نرم افزار‌های طراحی ساختمانی اشاره کرد که باعث ایجاد یک روند رو به رشد در اجرا می شود.

8) اجرای پروژه های کنترل و ابزار دقیق:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وتنوع محصولات، نیاز شرکتها تنها با تامین تجهیزات برآورده نشده بلکه نیازمند راه اندازی و بهره برداری تجهیزات ارائه شده نیز می باشند. شرکت برق یار همواره سعی نموده است نقش مهمی در اجرای پروژه های برق، کنترل و ابزاردقیق در صنعت کشور داشته باشد. واحدهای اجرا، راه اندازی، سرویس و خدمات پس از فروش ما را به عنوان یک شرکت بلند همت در انجام پروژه های EPC معرفی نموده است.

9) کیفیت توان الکتریکی:

چیزی که مشخص است کیفیت توان الکتریکی تولیدی امروز به مراتب نسبت به چند دهه قبل بهتر و مناسب تر شده است اما همچنان تقاضا برای بهبود وضعیت فعلی نیز وجود دارد، به همین دلیل در 10 سال گذشته ترند(مبحث داغ) دنیای برق ” Electric Power Quality” بود.در این زمینه چالش های جدی نیز حضور دارند، یکی از دلایل تولید توان با کیفیت بالا سیستم های کنترلی، میکروپروسسورها، کامپیوترها، وسایل الکترونیکی سیستم های تغذیه و کنترل الکتروموتورها، کوره های القایی و یا حتی لامپ های کم مصرفی هستند، از طرفی مشکلی عمده همین ادوات نیز هستند چرا که بیشترین هارمونیک را وارد شبکه می کنند و از THD(ضریب کیفیت سنجی هارمونیکی) بالایی برخوردار می باشند. اگر در کنار مسائل بالا پدیده های سنتی اغتشاش نظیر؛ صاعقه، کلید زنی، قطع و وصل بانک های خازنی و … را نیز قرار دهیم وضعیت به شکل بدی سخت تر خواهد شد. شرکت برق یار با بهره گیری از بهترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، بهترین مشاوره را ارایه می دهد.


مشاوره با برق یار